
KWALIFIKACJE KIEROWCÓW
Wstępna Uzupełniająca
Wymagania:
od 21 lat*
Koszt:
—- zł
Czas trwania:
35/70 h**
Kurs ten przeznaczony jest dla kierowców, którzy posiadają już uprawnienia kwalifikacji wstępnej w ramach jednego bloku programowego i chcą rozszerzyć swoje uprawniania o drugi z bloków.
Egzamin:
Kwalifikacja Wstępna Uzupełniająca oraz Kwalifikacja Wstępna Uzupełniająca Przyspieszona kończy się egzaminem teoretycznym w postaci testu składającego się wyłącznie z części specjalistycznej (dla kat. C, C1, C+E, C1+E lub D, D1, D+E, D1+E). Część specjalistyczna obejmuje 10 pytań.
Egzamin odbywa się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.
Przed otrzymaniem Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej musisz wykonać badania lekarskie i badania psychologiczne, a następnie z trzema dokumentami i zdjęciem udać się do swojego Wydziału komunikacji. Tam dokonasz wymiany prawa jazdy i uzyskać w nim wpis posiadanych uprawnień (kod 95.).
Kwalifikację Wstępną Uzupełniającą dzieli się na dwa rodzaje:
– kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy kategorii C, C+E, C1, C1+E i rozszerzają swoje kwalifikacje o prawo jazdy kategorii D, D+E, D1, D1+E
– kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy kategorii D, D+E, D1, D1+E i rozszerzają swoje kwalifikacje o prawo jazdy kategorii C, C+E, C1, C1+E
– Kurs kwalifikacji wstępnej uzupełniającej, to zajęcia specjalistyczne dla danego bloku programowego (blok kat. D, D+E, D1, D1+E lub C, C+E, C1, C1+E).
Szkolenie obejmuje 70 godzin i składa się z dwóch części:
– teoretycznej (65 godzin),
– praktycznej (5 godzin)
Z kolei Kwalifikacja Wstępna Uzupełniająca Przyspieszona przeznaczona jest dla osób, które posiadają już uprawnienia kwalifikacji wstępnej przyspieszonej w ramach jednego z bloków programowych (blok kat. D, D+E, D1, D1+E lub C, C+E, C1, C1+E) i chcą rozszerzyć swoje uprawniania o drugi z bloków.
Szkolenie obejmuje 35 godzin i składa się z dwóch części:
– teoretycznej (32,5 godzin),
– praktycznej (2,5 godzin) )